Praca na warunkach niemieckich

Dzień Dobry!

Chcesz w 5 minut otrzymać ofertę dopasowaną do Ciebie?

Tak

Jak rozpoznać demencję?

Vademecum opiekunki

Objawy demencji starczej 

Demencja, nazywana również otępieniem starczym to grupa chorób mózgu, która występuje w różnych postaciach. Czym jest demencja? Jak ją rozpoznać?

Co spakować przed wyjazdem do pracy w opiece?

Pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka osób starszych. Co załatwić przed wyjazdem? Co spakować do walizki? 

Pierwszy wyjazd do pracy zawsze budzi wyjątkowe emocje. Perspektywa rozłąki z rodziną i strach przed nieznanym często sprawiają, że tracimy pewność siebie. Niektóre sytuacje życiowe mogą nas zaskoczyć, dlatego warto wziąć je pod uwagę i dobrze przygotować się do wyjazdu. Jak się spakować? Co ze sobą zabrać? W dzisiejszym wpisie udzielamy kilku wskazówek dotyczących pakowania się i wyjazdu do pracy.

Idealne zdjęcie do profilu opiekunki osób starszych – jak je zrobić?

Profil opiekunki to wizytówka, która zawiera najważniejsze informacje i opisuje doświadczenie zawodowe.

Przesłanie profilu, który oczekuje na akceptację ze strony rodziny lub koordynatora to często najważniejszy moment w procesie rekrutacji. Pierwszą rzeczą, która zwraca na siebie uwagę jest zdjęcie. Warto zadbać o to, aby wyglądało profesjonalnie. 

O zdrowym żywieniu osób starszych – jaka dieta dla seniora?

Prawidłowa opieka nad osobami starszymi wiąże się m.in. z prawidłowym żywieniem.

W końcu wszyscy, niezależnie od wieku, potrzebujemy energii, którą czerpiemy z pożywienia. Osoby w starszym wieku mają spowolnioną przemianę materii oraz mniejsze zapotrzebowanie kaloryczne. Jak zatem powinna wyglądać ich dieta? Odpowiedź wydaje się być całkiem logiczna – prawidłowa dieta seniorów powinna być dostosowana do ich zapotrzebowania kalorycznego i bogata w wartości odżywcze.

Codzienna rutyna w pracy opiekunki. Jak sobie z nią radzić?

Nie da się ukryć, że rutyna w pracy opiekunki wymaga samozaparcia i dużych pokładów cierpliwości. Zastanówmy się wspólnie, jak sobie z nią radzić.

Praca opiekunki to odpowiedzialne zadanie, które zazwyczaj pochłania dużo energii. Spędzanie czasu z podopiecznym, pomoc przy codziennych czynnościach, gotowanie, sprzątanie i robienie zakupów. W życie opiekunki, czy tego chce, czy nie, powoli wdziera się monotonia. Kolejne dni pracy do złudzenia przypominają poprzednie, a w sercu wzbiera tęsknota za domem. To wszystko prowadzi do obciążenia psychicznego, które z czasem przekształca się w wypalenie zawodowe.

Słowniczek przydatnych zwrotów

Te zwroty na pewno przydadzą się w Niemczech

Guten Tag, wie geht es Ihnen? (po niemiecku)

Dzień dobry, jak się pani/pan czuje?

Wie kann ich Ihnen helfen? (po niemiecku)

Jak mogę pani/panu pomóc?

Es tut mir leid, aber das verstehe ich nicht. (po niemiecku)

Przykro mi, ale tego nie rozumiem.

Ich helfe Ihnen. (po niemiecku)

Pomogę pani/panu.

Gute Besseung!

Życzę zdrowia!

Sie brauchen dieses Medikament.

Potrzebuje Pan(i) tego leku.

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookie. Dzięki temu możemy zapewnić naszym użytkownikom satysfakcjonujące wrażenia z przeglądania naszej witryny i jej prawidłowe funkcjonowanie. Czytaj więcej...
Cookie Policy