Praca na warunkach niemieckich

Dzień Dobry!

Chcesz w 5 minut otrzymać ofertę dopasowaną do Ciebie?

Tak

Praca opiekunki to odpowiedzialne zadanie, które zazwyczaj pochłania dużo energii. Spędzanie czasu z podopiecznym, pomoc przy codziennych czynnościach, gotowanie, sprzątanie i robienie zakupów. W życie opiekunki, czy tego chce, czy nie, powoli wdziera się monotonia. Kolejne dni pracy do złudzenia przypominają poprzednie, a w sercu wzbiera tęsknota za domem. To wszystko prowadzi do obciążenia psychicznego, które z czasem przekształca się w wypalenie zawodowe.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Rutyna w pracy może być odbierana jako coś pozytywnego, a to jak ją postrzegamy, w dużej mierze zależy od nas samych. Wiele osób ceni sobie rutynę, która gwarantuje im poczucie stabilności.

Chwila dla siebie 

Dobrym rozwiązaniem, które pomaga w walce z momentalnie dopadającym nas znużeniem jest robienie sobie przerw od pracy. Postaraj się znaleźć chwilę w ciągu dnia i zrób coś, dzięki czemu na Twojej twarzy zagości szeroki uśmiech. Wyjdź na krótki spacer, napij się rozgrzewającej herbaty, przeczytaj kilka stron ulubionej książki. Pozwól sobie na małe przyjemności, dzięki którym poczujesz się lepiej. Nie zapominaj o własnym zdrowiu psychicznym i fizycznym. Przypomnij sobie, co sprawia, że dobrze się czujesz. Doceń małe rzeczy i pozwól im ubarwić swoje życie.

Podopieczny może być przyjacielem 

Praca z osobami starszymi nierzadko jest pełna wyzwań. Dlatego w zawodzie opiekunki liczy się empatia i chęć do działania. Nie bój się wyjść z inicjatywą i zaproponuj swojemu podopiecznemu rozrywkę, która dostarczy Wam wiele radości, np. malowanie farbami. Kolejnym świetnym pomysłem, który przy okazji doskonale ćwiczy pamięć jest układanie puzzli. Nie myśl o pracy jak o przykrej konieczności. Spróbuj dowiedzieć się czegoś więcej o swoim podopiecznym. Pamiętaj, że bycie miłym nic nie kosztuje! Może uda Wam się zaprzyjaźnić?  

Wszystko jest po coś

Pamiętaj, że masz wpływ na to kim jesteś i jak się czujesz. Bądź dumna ze swoich osiągnięć i rzetelnie wypełnionych obowiązków. Wyjazd do pracy za granicę jest podyktowany różnymi czynnikami. Doskonale to rozumiemy! Staraj się nie zapominać o swoich celach i o tym, dlaczego tu jesteś.  

Autor: Wiktoria Niedźwiedź  

Już dziś dołącz do zespołu!
Dołącz
Nasza strona internetowa korzysta z plików cookie. Dzięki temu możemy zapewnić naszym użytkownikom satysfakcjonujące wrażenia z przeglądania naszej witryny i jej prawidłowe funkcjonowanie. Czytaj więcej...
Cookie Policy