Praca na warunkach niemieckich

Dzień Dobry!

Chcesz w 5 minut otrzymać ofertę dopasowaną do Ciebie?

Tak

Miasto

22399 Hamburg

Język

komunikatywny niemiecki

Wynagrodzenie

1800€/m-c

Data rozpoczęcia

30.05.2024

Numer oferty

1657

Opiekunka do mobilnego, niewidomego Pana Jensa bez demencji w Hamburgu. Od 30.05.2024. Stawka 1800€/m-c. Warunki niemieckie.

Pan Jens to samotnie mieszkający Senior, pomimo tego że jest niewidomy świetnie porusza się po swoim domu. Senior ma typowe schorzenia związane z wiekiem, reumatyzm, bóle kości i stawów. Senior nie ma demencji, samodzielnie podejmuje racjonalne decyzje, chętnie słucha radia.
Nadal jest częściowo samodzielny w higienie, jeżeli będzie potrzebował pomocy, to jedynie przy trudniejszych czynnościach pielęgnacyjnych, np. myciu włosów. Pan Jens potrafi samodzielnie się ogolić. Opiekunka pomagała będzie mu w ubieraniu się, przygotowywała ubrania, sam korzysta z toalety.
Z uwagi na cukrzycę Senior powinien mieć dietę cukrzycową - nie powinien jeść produktów o dużej zawartości cukrów. Może potrzebować pomocy w krojeniu posiłków. Pan Jens nie ma kłopotów z zasypianiem, bierze leki nasenne, ale mimo to może budzić się w nocy nie potrzebuje pomocy opiekunki.
Senior mieszka w domu jednorodzinnym na obrzeżach Hamburgua. Sklepy osiągalne w przeciągu 20 min, dostępna jest komunikacja miejska, auto lub rower.
Dla opiekunki dostępny jest pokój z własną łazienką, w razie potrzeby czy wyrażonej chęci możliwe jest zorganizowanie radia i telewizora dla opiekunki. Internet jest dostępny.

 • pokój z własną łazienką
 • samodzielny senior
 • auto do dyspozycji

Miasto

Radolfzell

Język

podstawowy niemiecki

Wynagrodzenie

1.300 Euro netto

Data rozpoczęcia

31.05.2024

Numer oferty

0663

Opiekunka z podstawami niemieckiego do Samotnego Seniora w 78315 Radolfzell, od 31.05.2024.

Do opieki jest samotny senior Pan Georg (77 lat), w przeszłości przeszedł on udar, dlatego porusza się tylko za pomocą wózka. Senior nie ma demencji, jest osobą logicznie myślącą. Noce przesypia spokojnie, nie ma żadnej diety, chętnie zje wszystko co się dla niego ugotuje. Pan Georg potrzebuje kompleksowej pomocy przy myciu i ubieraniu, je samodzielnie. Senior mieszka w domku wielorodzinnym w przepiękny mieście Radolfzell, rodzina wspiera personel opiekuńczy zapewniając czas wolny. Sklepy są blisko, w domu nie ma żadnych zwierząt.

 • piękna okolica
 • pomocna rodzina
 • komfortowe zakwaterowanie

Miasto

65428 Rüsselsheim

Język

Niemiecki, Dobry

Wynagrodzenie

1800€/m-c

Data rozpoczęcia

31.05.2024

Numer oferty

1425

Oferta od 31.05.2024. Opiekunka do mobilnych seniorów, Pflegedienst, pomoc sprzątająca, całe piętro dla opiekunki, stawka 1.800 Euro netto, w 65428 Rüsselsheim. Warunki niemieckie.

Poszukujemy opiekunki z dobrą znajomością języka niemieckiego dla naszych mobilnych seniorów z Rüsselsheim. 

Pan Heinz to przemiły i serdeczny senior, który jest mobilny i wspomaga się laską, Stara się być jak najbardziej samodzielny i potrzebuje tylko niewielkiego wsparcia podczas ubierania i kąpieli. Bez problemu spożywa posiłki. Ma początkowe objawy demencje o czym świadczy zapominanie i powtarzanie się. Pan Heinz choruje na cukrzycę dlatego jest pod stałą opieką personelu Pflegedienst, które podaje mu insulinę. Podopieczny ma również założony cewnik przez jamę brzuszną, który sam opróżnia ale trzeba mu o tym przypominać.

Z kolei Pani Martha jest mobilna i w pełni samodzielna. Nie ma demencji i jest w pełni komunikatywna. Samodzielnie korzysta z toalety oraz nie potrzebuje wsparcia podczas kąpieli. Również sama po sobie sprząta ale oczywiście trzeba ją uwzględnić podczas robienia obiadu.

Opiekunka będzie głownie zajmowała się prowadzeniem domu czyli sprzątaniem, praniem, gotowaniem i małymi zakupami. Dużymi zakupami zajmuje się córka seniorów. Do najbliższych sklepów (REWE, NETTO) jest 5 min drogi pieszo. Raz w tygodniu przychodzi również pani sprzątająca, która zajmuje się większymi porządkami.

 • spokojne zlecenie
 • sympatyczne małżeństwo
 • całe piętro dla opiekunki

Miasto

65201 Wiesbaden

Język

Niemiecki, Komunikatywny

Wynagrodzenie

1.600€ / mc

Data rozpoczęcia

31.05.2024

Numer oferty

0061

Opiekunka z komunikatywną znajomością niemieckiego dla naszego Seniora, Pana Klausa, dużo czasu wolnego, osobna łazienka, od 31.05.2024 – 1.600 Euro netto, w 65201 Wiesbaden.

Poszukujemy doświadczonej opiekunki z komunikatywną znajomością języka niemieckiego dla naszego sympatycznego podopiecznego, pana Klausa (93). Senior ma zaawansowaną demencję. Pan Klaus jeszcze do niedawna grywał rano na pianinie. Lubi słuchać muzyki poważnej: Beethovena i Mozarta. Muzyka działa na niego uspokajająco. Inną czynnością, którą bardzo lubi jest granie w chińczyka oraz przeglądanie obrazków w książkach. 

Pan Klaus porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego (wcześniej używał go wyłącznie na zewnątrz). Opiekunka odprowadza go do łazienki i do łóżka. Miewa zaburzenia równowagi. 

Pan Klaus nie lubi wychodzić na spacery, trzeba go do nich odpowiednio zmotywować i zachęcić do wyjścia z domu. Dodatkowo 3 razy w tygodniu przyjeżdża jego znajomy, który również zabiera go ze sobą na spacer i raz w tygodniu wozi seniora do Tagespflege. Poza tym w środy lub czwartki przyjeżdża w odwiedziny teściowa syna pana Klausa. Wtedy wszyscy razem idą na spacer.

 • samotny senior
 • dużo czasu wolnego
 • osobna łazienka
 • miła atmosfera
 • pomoc rodziny

Miasto

78244 Gottmadingen

Język

Niemiecki, Komunikatywny

Wynagrodzenie

1.700€ / mc

Data rozpoczęcia

01.06.2024

Numer oferty

1023

Warunki niemieckie. Opiekunka z komunikatywną znajomością jęz. niemieckiego dla sympatycznego małżeństwa, Pani Charlotte i Pana Adolfa, od 01.06.2024 w 78244 Gottmadingen, blisko szwajcarskiej granicy.

Poszukujemy opiekunki z komunikatywną znajomością języka niemieckiego dla pani Charlotte i pana Adolfa, mobilnych Seniorów potrzebujących wsparcia opiekunki na co dzień. 

Pani Charlotte to kochana i sympatyczna seniorka, która choruje na nadciśnienie oraz osteoporozę. Ze względu na osłabienie starcze nie jest już wstanie poruszać się o rollatorze, dlatego chodzi przy wsparciu opiekunki. Ma postępująca demencje przez co zapomina się, powtarza oraz ma problemy z orientacją czasową. Seniorka ma częściową inkontynencje i wspomaga się wkładkami. Nie jest już w stanie sama się ubrać i umyć. Przy kąpieli seniorki pomaga jej mobilny mąż.

Mąż seniorki, Pan Adolf choruje na zaćmę, nowotwór oraz nadciśnienie. Nie ma demencji. Ma założoną stomię. Nadal jest w pełni mobilny i nie potrzebuje wsparcia przy czynnościach higienicznych. Potrzebuje jedynie pomocy podczas jedzenia. Ze względu na trzęsące się ręce musi być karmiony. Senior mimo spokojnego charakteru bywa nieufny do nowych osób dlatego część obowiązków tj pranie czy wynoszenie śmieci wykonuje sam.

 • mobilne małżeństwo
 • pomoc personelu Pflegedienst
 • blisko granicy ze Szwajcarią
 • miła atmosfera

Miasto

65719 Hofheim

Język

dobry niemiecki

Wynagrodzenie

1700€/m-c

Data rozpoczęcia

02.06.2024

Numer oferty

12195

Warunki niemieckie. Seniorka z Hofheim poszukuje empatycznej opiekunki, duża pomoc ze strony rodziny, stawka 1700€/m-c, od 02.06.2024

Pani Liesel (92) to samotna seniorka, która mieszka w domu wielorodzinnym w spokojnej okolicy miejscowości Hofheim. Seniorka to miła i sympatyczna Pani, która samodzielnie jest w stanie zrobić tylko kilka kroków więc korzysta z rollatora lub wózka inwalidzkiego. Jednak z racji wieku ma duże problemy ze wzrokiem i słuchem, dlatego pomoc drugiej osoby jest niezbędna. Zmaga się również z demencją, co objawia się zapominaniem i częstym powtarzaniem tych samych rzeczy. Ma częściową inkontynencje. Opiekunka oprócz wsparcia podopiecznej będzie się zajmować przygotowywaniem posiłków, utrzymywaniem porządku oraz zakupami. Dużym wsparciem jest dla opiekunki rodzina podopiecznej, która wspiera jak może. Dowożą duże zakupy, organizują opiekę medyczną, przygotowują leki na cały tydzień i starają się zapewniać seniorce rozrywkę. Rodzina jest przesympatyczna, a co najważniejsze bezproblemowa. 

 • samotna seniorka
 • duża pomoc rodziny
 • spokojne zlecenie
2
Sprawdzone oferty pracy dla opiekunek w Niemczech – stała opieka koordynatora – Agencja Efekt

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to dobra praca dla osób, które mają naturalne zdolności do pomocy innym, a jednocześnie liczą na atrakcyjne warunki zatrudnienia. Choć jest to zajęcie wymagające umiejętności i dużej dozy cierpliwości, pozwala spełnić się w roli towarzysza i opiekuna oraz otrzymywać comiesięczne wysokie wynagrodzenie. Najczęściej opiekun osoby starszej mieszka razem z nią w jednym domu lub mieszkaniu. Dzięki temu zakwaterowanie i wyżywienie są całkowicie bezpłatne, co pozwala zaoszczędzić większość wynagrodzenia. Kolejnymi zaletami tej pracy są możliwość poznawania innych krajów i kultur oraz rozwijania kompetencji językowych.

Zapoznaj się z naszymi ofertami pracy przy opiece nad osobami starszymi w Niemczech

Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi ofertami pracy przy opiece nad osobami starszymi w Niemczech. Zapewniamy wiele zleceń w różnych częściach kraju. Większość ofert dotyczy pracy w centralnych i południowych Niemczech. W zależności od zlecenia może być potrzebna podstawowa lub dobra znajomość języka niemieckiego. Oferujemy zatrudnienie na niemieckich warunkach. Oznacza to, że nie musisz zakładać własnej działalności gospodarczej. Zajmiemy się za Ciebie wszystkimi formalnościami i opłacimy należne składki: zdrowotne, emerytalno-rentowe i wypadkowe. W przypadku jakichkolwiek problemów zapewniamy wsparcie naszego zespołu koordynatorów – nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech.

Nie czekaj i już dzisiaj zostań członkiem naszego zespołu!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej firmy, poznać więcej szczegółów dotyczących ofert pracy oraz innych spraw, serdecznie zachęcamy do kontaktu – jesteśmy do Twojej dyspozycji! Zadzwoń lub napisz do nas, a chętnie odpowiemy na Wszystkie dręczące Cię pytania i rozwiejemy Twoje wątpliwości. Mamy nadzieję, że zdecydujesz się na nawiązanie współpracy z naszą firmą.

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookie. Dzięki temu możemy zapewnić naszym użytkownikom satysfakcjonujące wrażenia z przeglądania naszej witryny i jej prawidłowe funkcjonowanie. Czytaj więcej...
Cookie Policy