Praca na warunkach niemieckich

Dzień Dobry!

Chcesz w 5 minut otrzymać ofertę dopasowaną do Ciebie?

Tak

Szukasz nowej pracy? A może zastanawiasz się, jakie korzyści niesie za sobą wyjazd za granicę? Pozwól nam przedstawić Ci pięć powodów, dla których warto wziąć los we własne ręce i wyjechać do pracy jako opiekunka osób starszych.

1.    Pewna praca w niepewnych czasach 

Zapotrzebowanie na opiekunki z Europy Wschodniej nie słabnie, dlatego pracę opiekunki określa się mianem pewnej pracy w niepewnych czasach. Dlaczego? Ludzie żyją coraz dłużej i intensywniej. W natłoku codziennych obowiązków wielu osobom zaczyna brakować czasu, aby zaopiekować się własnymi rodzicami. Z odsieczą przychodzą opiekunki, które otaczają seniorów troską i pomagają im w wykonywaniu codziennych czynności.  

Praca opiekunki wiąże się z rozłąką, która dla wielu osób jest nie do zniesienia. Osoby, które wahają się przed podjęciem decyzji o wyjeździe powinny przemyśleć wszystkie za i przeciw. Należy pamiętać, że jedną z głównych korzyści pracy opiekunki jest duża ilość zleceń i wolny wybór – Ty decydujesz, dokąd chcesz jechać i kim chcesz się opiekować. Masz zapewniony transport, darmowe zakwaterowanie i wyżywienie. Jedną z zalet pracy jest terminowe otrzymanie wynagrodzenia, które jest uzależnione od zakresu obowiązków i umiejętności językowych.

2.    Powód do dumy 

Nasze pierwsze skojarzenie ze słowem opiekunka? Empatia. To ona pozwala każdego dnia opiekować się podopiecznymi. Z jednej strony empatia odgrywa kluczową rolę, ale w tym zawodzie liczy się również hardość ducha. Praca z osobami starszymi, które cierpią na rozmaite schorzenia nie należy do najłatwiejszych. Dlatego wdzięczność w ich oczach to prawdziwy powód do dumy.

Bardzo często zdarza się, że w domu podopiecznego opiekunka jest traktowana jak członek rodziny. Praca opiekunki – jak żadna inna – pozwala na nawiązanie ciepłych relacji z rodziną podopiecznego.

3.    Samorozwój 

Opieka nad osobą starszą to nie tylko pomoc w wykonywaniu codziennych czynności. To również umawianie wizyt u lekarza czy wykupywanie recept w aptece. Pobyt za granicą oznacza kontakt z rodzimymi użytkownikami języka, a to najlepszy sposób na naukę! Z czasem rosną nie tylko umiejętności językowe, ale również pewność siebie. W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego przynosi multum korzyści. Warto wziąć to pod uwagę i pamiętać, że na naukę nigdy nie jest za późno.

4.    Nowe spojrzenie na życie 

Seniorzy to często osoby schorowane i przez to uzależnione od wsparcia drugiego człowieka. Opiece nad nimi towarzyszą myśli, które potrafią przewartościować całe życie. W dzisiejszych czasach życie to gonitwa. Nie da się ukryć, że stale do czegoś dążymy, za czymś pędzimy. Oczywiście ważne jest, aby wyznaczać sobie nowe cele, jednak wiele osób zatraca się w pracy i rozwój kariery stawia ponad własne zdrowie.

Opieka nad osobami starszymi skłania do refleksji nad życiem i pozwala docenić własną sprawność.

5.    Podróże  

Praca opiekunki to możliwość zwiedzenia całych Niemiec, od Hamburga po Monachium. To również możliwość poznania regionalnej kuchni i lokalnych tradycji. Różnice kulturowe to świetny temat do rozmów i wymiany doświadczeń.

 

Autor: Wiktoria Niedźwiedź

Już dziś dołącz do zespołu!
Dołącz
Nasza strona internetowa korzysta z plików cookie. Dzięki temu możemy zapewnić naszym użytkownikom satysfakcjonujące wrażenia z przeglądania naszej witryny i jej prawidłowe funkcjonowanie. Czytaj więcej...
Cookie Policy