Praca na warunkach niemieckich

Dzień Dobry!

Chcesz w 5 minut otrzymać ofertę dopasowaną do Ciebie?

Tak

W końcu Niemcy to obcy kraj i mieszkają w nim obcy ludzie, którzy posługują się obcym językiem… Nie pomoże blade wyobrażenie o nowej pracy ani przejmowanie się opiniami innych osób. To wszystko co najwyżej przyprawi nas o mocny ból głowy. Jak w takim razie poradzić sobie ze stresem i przytłaczającymi myślami? Czy pracę opiekunki można polubić? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na dręczące wiele osób pytanie: jak i czy w ogóle da się odnaleźć w pracy opiekunki osób starszych?

Pamiętaj, że podopieczny to też człowiek

Osoby starsze to często osoby schorowane, które borykają się z różnymi niepełnosprawnościami. Na co dzień często towarzyszy im bezradność, czują się zagubione i potrzebują kogoś, na kogo mogą liczyć. Osoby, które znajdują się u schyłku życia zasługują na szacunek i troskliwą opiekę aż do końca swoich dni. Postaraj się dostrzec w swoim podopiecznym człowieka, który śmiało szedł przez życie, a ono powoli zmierza ku końcowi. Pamiętaj, że praca opiekunki to wielka odpowiedzialność. Podejdź do swojego podopiecznego z troską i traktuj go tak, jak sama chciałabyś być traktowana.

Choroby wieku starczego mocno oddziałują na człowieka i jego osobowość. Decydując się na pracę z osobami starszymi musisz mieć tego świadomość. Czytaj więc książki oraz artykuły poświęcone chorobom oraz tematom związanym z pracą opiekunki. Postaw na samorozwój! Nie bój się zgłębiać nowej wiedzy i inwestuj w siebie.

Współpracuj z rzetelną agencją pracy

Jeśli chcesz być zadowolona ze współpracy, zgłoś się do agencji, która na rynku pracy wyróżnia się przede wszystkim jakością. Zwróć uwagę na opinie innych opiekunek. Przy wyborze agencji pracy ma to duże znaczenie! Pamiętaj, żeby nie sugerować się wyłącznie opiniami, które krążą w internecie. Dowiedz się, czy ktoś z grona Twoich znajomych wyjeżdżał do pracy jako opiekun. Jeśli tak, śmiało zapytaj jak wspomina współpracę i dowiedz się, czy jego agencja jest godna polecenia. Wyrób sobie również własne zdanie! Zadzwoń do firmy, która zwróciła na siebie Twoją uwagę i na własne uszy przekonaj się, jak traktuje potencjalnych pracowników. Uwierz nam na słowo – rozmowa przez telefon potrafi rozwiać wiele wątpliwości. Kompetentna agencja zapyta Cię o doświadczenie i zaproponuje ofertę, która odpowiada Twoim upodobaniom. Nie bój się dopytać o szczegóły. Pamiętaj, że decyzja o współpracy z firmą, którą będziesz reprezentować ma ogromny wpływ na jakość Twojej pracy! Bądź zadowolona z własnego wyboru!

Ucz się języka niemieckiego 

Otwórz się na nowe! Uwierz nam na słowo – na naukę języka nigdy nie jest za późno. Kiedy przyjedziesz na miejsce zlecenia, wielu ludzi będzie oczekiwało od Ciebie znajomości języka. Jeżeli decydujesz się na wyjazd za granicę, musisz się z tym liczyć. Nie stresuj się, że popełniasz błędy. Pod żadnym pozorem nie zamykaj się w sobie, przecież jesteś zaradną kobietą – jesteś opiekunką! Ucz się nowych słówek i staraj się być komunikatywna. Obcowanie z rodzimymi użytkownikami języka to najlepszy sposób na naukę. Pamiętaj, że znajomość języka przyniesie Ci same korzyści. Nie bój się mierzyć wysoko! Wiek nie ma żadnego znaczenia!

Życz innym dobrze

Bądź życzliwa dla ludzi, których masz wokół siebie. Pamiętaj, że to co dajesz innym, któregoś dnia wróci do Ciebie. Nie traktuj pracy jak przykrego obowiązku, staraj się czerpać z niej przyjemność! Bądź otwarta i nawiązuj interakcje z innymi ludźmi. Weź pod uwagę, że dzięki wykonywanej pracy możesz pozwolić sobie na prowadzenie dostatniego życia. W chwilach zwątpienia warto o tym pamiętać i cieszyć się z tego, co mamy.

Nie bój się wyrazić własnego zdania 

Bycie asertywnym przydaje się nie tylko w życiu prywatnym. Umiejętne wyrażanie własnego zdania jest szczególnie cenne, kiedy jesteśmy w pracy. Nie da się ukryć – szczególnie w pracy ze starszymi ludźmi.  Jeżeli coś Ci nie odpowiada, nie bój się o tym głośno powiedzieć, ale pamiętaj – emocje odłóż na bok.

Dbaj o siebie 

Pamiętaj, żeby nie brać wszystkiego do siebie. Jesteś w pracy i sumiennie wypełniasz wszystkie obowiązki – to wystarczy. Opieka nad osobą starszą to bardzo wymagająca praca. Jako opiekunka musisz pamiętać, żeby nie ulegać obciążeniu psychicznemu. Wybierz się na spacer i spróbuj wyciszyć. Zrób coś dla siebie.

Bądź z siebie dumna

Dzięki Tobie komuś żyje się lepiej. Dzięki Tobie ktoś czuje się potrzebny. Czy to nie wystarczający powód do dumy? W dzisiejszym świecie ludzie zapominają o istocie wartości takich jak tolerancja, wsparcie i zaufanie. Inaczej jest z opiekunkami, które często w stu procentach poświęcają się swojej pracy. Doceń siebie! Ciesz się z sukcesów i wyciągaj wnioski z porażek. Tylko w ten sposób polubisz swoją pracę, która kto wie – być może okaże się być Twoim powołaniem?

Autor: Wiktoria Niedźwiedź

Już dziś dołącz do zespołu!
Dołącz
Nasza strona internetowa korzysta z plików cookie. Dzięki temu możemy zapewnić naszym użytkownikom satysfakcjonujące wrażenia z przeglądania naszej witryny i jej prawidłowe funkcjonowanie. Czytaj więcej...
Cookie Policy