Jak Powinna Wyglądać Szczęśliwa Rodzina

wygladac-szczesliwa-rodzina
0

Jak można stwierdzić, czy masz szczęśliwą rodzinę?

Wszystko zmienia się, gdy masz dzieci. Nagle ich zdrowie i szczęście staje się naszym priorytetem. Pracujemy ciężko, aby stworzyć im życie pełne radości. Ale skąd wiesz, czy to działa? Czy Twoje wysiłki są opłacalne? Jak można to stwierdzić, czy Twoja rodzina jest naprawdę szczęśliwa? Aby uzyskać informacje, czy Twoja rodzina jest szczęśliwa, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Rodzice, którzy obserwują swoje dzieci doznają wiele niespodzianek, patrząc na nie dostrzegają samych siebie. Więc jeśli szukasz wskazówek dla swoich dzieci co do ich szczęścia, musisz spojrzeć wstecz, jak to było u Ciebie i zastanowić się co można jeszcze poprawić.

Wskazówki szczęśliwej rodziny, rodziny wewnętrznego szczęścia

Określona jasna hierarchia w rodzinie
Szczęśliwe rodziny mają zdrową hierarchię zachowań z góry na dół. To nie znaczy, że wszystkie decyzje pochodzą od jednego członka rodziny umiejscowionego na samym szczycie. Zamiast tego, to znaczy, że jeśli widzisz wspaniałych cech charakteru w swoim dzieciom, jak uczciwość i niezawodność, to dlatego, że nauczyły się tego od Ciebie. I to jest satysfakcjonujące dla wszystkich.

Twoje dzieci czują się bezpiecznie rozmawiając z Tobą
Masz szczęśliwą rodzinę wówczas, kiedy dzieci i współmałżonek czują się bezpiecznie. Dzieci, które się boją, będą miały tendencje do niemówienia prawdy, będą ją skrywać. Mówią, że takie rzeczy jak, moja mama będzie krzyczeć na mnie kiedy powiem jej prawdę, a to nie jest szczęśliwe dziecko. Szczęśliwe dziecko może przygotować mamę na rozczarowanie, mówiąc jej prawdę wprost, a nie na ukrywanie przed nią prawdy bo wie, że mam czy tata je zrozumie i przytuli.

Twoje dzieci mają silną tożsamość rodziny

Szczęśliwe rodziny mają poczucie „my”. Rodzina jest szczęśliwa, gdy słyszysz kiedy dzieci mówią takie rzeczy jak „my nie boimy się ciężkiej pracy” lub „piłka nożna to nasza sprawa.” To może być nawet coś pozornie błahe, jak „Nasza rodzina kocha pizzę.” Kiedy słyszysz to, wówczas wiesz, że  dzieci są szczęśliwe w ich tożsamości rodzinnej, a to jest bardzo ważne!

Dajecie swoim dzieciom narzędzia do osiągnięcia sukcesu
Masz szczęśliwą rodzinę, gdy idą do sposobu korekcji zachowań zbliża Cię do swoich dzieci, nie dalej. „Dajesz narzędzia dziecko do uda,” mówi, „zamiast podejmowania rzeczy z daleka – który nie działa tak!” Twoja dyscyplina powinna stworzyć więź, a nie klin pomiędzy siebie i swoich dzieci, wzmacniając ich samopoczucie.

Up jest Twoją własnością do swoich błędach
Szczęśliwe rodziny apologize. „Od czasu do czasu każdy rodzic dmucha to,” „Ale wtedy modelować dobrą przeprosiny do swoich dzieci, też, mówiąc im, na przykład, że wiadomość może być dobry, ale twój ton głosu był przez dach, a ci przykro.” Martin zgadza się, mówiąc: „Bierzesz odpowiedzialność za swoje własne strony w sprawach, zamiast przesuwania winy”, a to sprawia, że dzieci czują się zaszczyceni.

Kochacie się nawzajem

Wiesz, Twoja rodzina jest szczęśliwa, gdy spędzać czas ze sobą. „Nie tylko kochać swoje dzieci, jak lubisz – wady i wszystko”,  „Zaakceptować swoje dzieci za to, kim są, a nie dziecko z oczekiwaniami lub chciał. Zrelaksować się i baw się z nimi.” Jako znany wewnątrz i na zewnątrz – i bycia kochanym i tak – to emocjonalne potrzeby dzieci, a kiedy wypełnić tę potrzebę, „szczęśliwy” to mało na ich odpowiedź.

Twoje  dzieci z życzliwością
Happy Kids używać szacunku tony. Szczęśliwe dzieci mają szacunek, okazują one szacunek dla samych siebie, opiekunów, rodzeństwa, a nawet psa. „Jest kochającym sposób powiedzieć wszystko”, „Wszystkie uczucia są mile widziane, ale wszystkie wyrażenia z nich nie są.” Więc dziecko może być zły, a nawet poczuć gniew, ale nie pozwól, że gniew może napędzać jego dobór słów. Szacunku tony wystawiać Happy serca.

Napisz komentarz